Padomi tavai veselībai

Zarnu mikrobiota sievietes

Zarnu mikrobiota un sievietes veselība ir ļoti cieši saistītas

Izrādās strogēni un progesterons, kas ir svarīgi sievietes dzimumhormoni, ietekmē ne tikai reproduktīvo, bet arī zarnu trakta veselību. Un savu ietekmi atstāj arī stresa hormoni. Ginekoloģe Dace Matule stāsta, kā zarnu mikrobiota nosaka hormonu līdzsvaru un kā hormonu svārstības izraisa dažādus gremošanas traucējumus.

Lasīt vairāk
maksts piena sēnīte

Piena sēnīte? Ātri uzveiksi ar jaunāko līdzekli!

Neizturamā nieze “apakšgalā” sievietēm parasti skaidri vēsta – nelūgtā viešņa, piena sēnīte ir klāt! Piena sēnītes radītais diskomforts pamatīgi sabojā pašsajūtu – lai neteiktu, ka bieži vien ir nepanesams. Taču ir arī divas labās ziņas: pirmkārt, piena sēnīte nav seksuāli transmisīva infekcija, un, otrkārt, tagad ir pieejams jaunākās paaudzes efektīvs līdzeklis pret to!

Lasīt vairāk
Sauļošanās

Dermatologs: kā sauļoties un nekļūt par UV staru upuri

Dermatologi ceļ trauksmi – šogad saule mūs lutina izteikti intensīvi, tāpēc ikviens tiek aicināts pievērst šim faktam paaugstinātu uzmanību. Pastiprinātu ultravioleto staru radiācijas spēku varam fiksēt arī laika prognožu lietotnēs. Kā sauļoties, lai efektīvāk pasargātu ādu no UV starojuma, jo, kā zināms, saules staros āda ne tikai iesauļojas, bet arī tiek paātrināta ādas novecošanās, ātrāk radot krunciņas un sausinot ādu.

Lasīt vairāk
Attālinātās ārstu konsultācijas

Jaunums! Saņem ĀRSTA PALĪDZĪBU TŪLĪT – konsultējies ar ārstu attālināti čata vai video veidā.

Akūta veselības problēma vai steidzami nepieciešama e-recepte medikamentu iegādei ir situācijas, kad pacients ārsta palīdzību vēlas saņemt uzreiz. Attālinātās ārstu konsultācijas ir īpaši noderīgas arī tuvojoties brīvdienām, esot ārzemēs, brīžos, kad pašsajūta ir pārāk slikta, lai dotos ārpus mājas. Ārsti attālinātai konsultācijai lietotnē ir pieejami pacientam ērtā laikā, neatkarīgi no atrašanās vietas.

Lasīt vairāk
Alkohols un aknas

Cik daudz alkohola nekaitē aknu veselībai?

Svarīga aknu funkcija ir asins attīrīšana no organismam kaitīgām vielām, kuru vidū ir arī apreibinoši dzērieni. Alkohols (etilspirts jeb etanols) ir augstākās riska grupas kancerogēns, kas nozīmē, ka tā lietošana, būtiski paaugstina vēža un arī citu slimību risku.

Lasīt vairāk
Aukstumpumpa herpes

Neglītā aukstumpumpa – ko darīt, lai herpes vīruss neaktivizējas?

Aukstumpumpas izraisītājs ir herpes vīruss, ar ko lielākā daļa cilvēku inficējas jau agrā bērnībā ikdienišķu kontaktu ceļā, jo tas ir ārkārtīgi lipīgs. Vīruss organismā snauž visu cilvēka mūžu līdz rodas apstākļi, kas tam ļauj izpausties – nosalšana, caurvējš, lieli pārdzīvojumi, stress vai slimība, kas novājina imunitāti.

Lasīt vairāk
Sirds veseliba

Sirds veselība pusmūžā: kā saglabāt sirdi veselu un spēcīgu?

Novecojot, palielinās dažādu slimību risks, un tas jo īpaši attiecas uz sirds un asinsvadu slimībām. Rūpējoties par sirds veselību savlaicīgi, tai skaitā, veicot profilakses pārbaudes un apzinoties galvenos riska faktorus, būtiski palielinās iespēja uzturēt labu veselību un augstu labu dzīves kvalitāti gan pusmūžā, gan vecumdienās.

Lasīt vairāk
Bērna imunitāte

3 padomi bērna imunitātes stiprināšanai

Ir svarīgi iemācīt bērnam, kā pasargāt sevi no saslimšanām. Tas noderēs ne tikai rudenī un ziemā, bet, iespējams, mazinās saslimšanu biežumu visa gada garumā. Ko varam darīt, kādi ir preventīvie pasākumi un līdzekļi  bērna imunitātes stiprināšanai, stāsta pediatre Polīnai Popeiko.

Lasīt vairāk